Wyjazd naukowo – dydaktyczny do Leszna

W dniach 22-24 maja 2017r. studenci IV oraz VI semestru bloku obieralnego E na kierunku Informatyka brali udział w wyjeździe naukowo – dydaktycznym do Leszna, Łagowa oraz Zielonej Góry. Opiekunami grupy byli dr inż. Beata Krupanek, dr inż. Krzysztof Konopka, dr inż. Ryszard Bogacz
W czasie wyjazdu zwiedzono firmę C&C Partners, gdzie odbyły się liczne prezentacje poświęcone działalności firmy oraz nowym rozwiązaniom informatycznym i telekomunikacyjnym w Polsce. Studenci zostali także poinformowani o możliwości realizacji projektów inżynierskich i prac dyplomowych we współpracy z firmą C&C Partners, jak również o możliwości odbycia praktyk i staży w firmie. Na koniec studenci mieli możliwość zwiedzenia firmy. W czasie wyjazdu odbyły się także zajęcia dydaktyczne obejmujące zagadnienie zasięgu sieci bezprzewodowych oraz projektowania tego typu sieci transmisyjnych.
W ramach czasu wolnego zwiedzono Międzyrzecki Rejon Umocniony. Tam też testowano zasięg transmisji bezprzewodowej z miejsc położonych 30 metrów pod ziemią. Ponadto studenci mieli możliwość zwiedzenia Łagowa oraz w drodze powrotnej Zielonej Góry.

Powitanie grupy w firmie C&C Partners

W firmie C&C Partners