Śląska Noc Naukowców 2011 w Laboratorium Kompatybilności i Automatyki Elektromagnetycznej Instytutu Metrologii, Elektroniki
 
Kolejny raz, w piątek 23 września 2011 r. na terenie Bielska-Białej, Gliwic, Katowic, Rybnika i Sosnowca odbyła się szósta coroczna edycja Śląskiej Nocy Naukowców - imprezy, obfitującej w liczne pokazy, wykłady, prezentacje multimedialne, warsztaty i gry interaktywne.

W regionie blisko 220 naukowców przygotowało łącznie 112 wydarzeń z zakresu: architektury, biologii, chemii, ekologii, fizyki, fotografii, historii, informatyki, języków obcych, kryminalistyki, kultury, literatury i sztuki, matematyki, medycyny, nauk przyrodniczych, podróży, polityki, nawet przepisów ruchu drogowego, public relations, robotyki, sztuki, techniki, zarządzania i życia codziennego.

Do imprezy, adresowanej do ludzi złaknionych wiedzy i zainteresowanych najnowszymi odkryciami nauki i techniki, włączyli się także aktywnie pracownicy Instytutu Metrologii, Elektroniki i Automatyki, opracowując pokaz w Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej zatytułowany: „Życie w polu elektromagnetycznym. Co to jest kompatybilność elektromagnetyczna i jaki ma wpływ na nasze życie?

W ramach pokazu dr inż. Damian Gonscz i mgr inż. Arkadiusz Gancarczyk zaprezentowali cykl pokazów związanych z efektami wizualnymi oddziaływania promieniowania elektromagnetycznego.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych licznie uczestników, łącznie w pokazach uczestniczyło około 80 osób. 
Informację przekazał(a): Janusz Guzik2011-09-28 03:24