Wycieczka do Instytutu Łączności w Warszawie
 
W dniach 21 i 22 kwietnia 2010 roku studenci 8 semestru kierunku Elektronika i Telekomunikacja uczestniczyli w wycieczce do Instytutu Łączności oraz Wydziału Elektroniki i Instytutu Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W wycieczce uczestniczyli również prof. Janusz Walczak, dr Bogusław Kasperczyk oraz dr Janusz Guzik.
Programy zwiedzania przygotowane w obu instytucjach były bardzo bogate i zawsze rozpoczynały się od specjalnie przygotowanej prezentacji obejmującej historię, dorobek i zakres działalności naukowej i dydaktycznej tych instytucji. Podstawą profesjonalnie przygotowanych programów było zwiedzania przez studentów licznych laboratoriów obejmujących zagadnienia od EMC, wzorców czasu i częstotliwości, poprzez laboratoria łączności, a kończąc na zastosowaniach laserów.
Szczególnie ujęło studentów przyjęcie grupy przez Dziekanów Wydziału Elektroniki WAT oraz perfekcyjna organizacja programu zwiedzania, realizowana w małych grupach, na które podzieleni zostali studenci.
Program wycieczki pozwolił studentom poznać rzeczywiste formy realizacji badań, z podstawami których zapoznali się teoretycznie na wykładach oraz najnowsze trendy badań w obszarze elektroniki i telekomunikacji.
Nie brakło tez wieczornego programu zwiedzania Warszawy.


 
Informację przekazał(a): Bogusław Kasperczyk2010-06-02 17:49