Wycieczka naukowa do Radia Opole
 
W dniach 17-18.05.2010 dwie grupy studentów VI semestru Elektroniki i Telekomunikacji o specjalnościach ST i KSS wraz z grupą doktorantów i prowadzących z Instytutu Metrologii Elektroniki i Automatyki Wydziału Elektrycznego odwiedziły Radio Opole oraz Elektrownię w Opolu.
W Radiu Opole zostaliśmy wyczerpująco i rzetelnie poinformowaniu o działalności i siedzibie radia, sposobie prowadzenia audycji radiowych oraz o procedurach wymiany sprzętu i oprogramowania w warunkach ciągłego nadawania programu. Prowadzący pokazali nam również konsolety, najnowocześniejsze mikrofony, serwerownię i rozdzielnię radiową.

Drugiego dnia zostaliśmy zaproszeniu do PGE Elektrowni Opole znajdującej się w Brzeziu k. Opola. Tam mieliśmy możliwość zobaczenia stacji zasilających, rozdzielni oraz trzech dyspozytorni budowanych na przestrzeniu 20 lat. Po czym zostaliśmy poprowadzeni do „serca” elektrowni, aby zobaczyć kotły, bloki oraz jedne z unikatowych na skalę europejską filtrów tlenku azotu. Niestety pogoda nie pozwolił na zwiedzenie wyżej położonych części elektrowni i tarasu widokowego.


 
Informację przekazał(a): Agnieszka Skórkowska2010-06-02 06:57