Wycieczka do "Energo-Complexu"
 
W dniu 16 kwietnia br Firma „Energo-Complex” z Piekar Śląskich zorganizowała dla studentów 4 i 5 roku specjalności AME „Dzień Otwarty” umożliwiając tym samym zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi między innymi w diagnostyce i eksploatacji transformatorów mocy.
Firma „Energo-Complex”, jako autoryzowany przedstawiciel Firmy Maschinenfabrik Reinhausen GmbH, jest krajowym liderem w zakresie produkcji i serwisu podobciążeniowych przełączników zaczepów.
Ponadto w siedzibie Firmy znajduje się, autoryzowane przez światowego potentata analiz fizykochemicznych olejów transformatorowych Firmę NYNAS IOM, laboratorium, w którym dokonuje się na bieżąco jakościowej i ilościowej analizy chromatograficznej gazów rozpuszczonych w oleju (DGA), oznaczenia poziomu związków 2FAL ( furanów) oraz PCB.
Firma „Energo-Complex” jest otwarta na kontakty zewnętrzne, utrzymuje współpracę z wiodącymi ośrodkami naukowymi w kraju i zagranicą i jest organizatorem corocznej konferencji naukowo-technicznej „Transformatory w eksploatacji”, w tym roku odbywającej się w Dźwirzynie w dniach 22-24 bm.
Katedra Metrologii, Elektroniki i Automatyki nawiązała już bliższą współpracę z Firmą „Energo-Complex”, czego pierwszym efektem będą realizowane już w tym roku przez studentów prace dyplomowe z zakresu diagnostyki stanu izolacji stałej transformatorów metodami polaryzacyjnymi (m. in. metodą napięcia powrotnego).
Na zakończenie „Dnia Otwartego” Firma „Energo-Complex” zorganizowała dla uczestników wycieczki mini-konkurs na temat wiedzy dotyczącej transformatorów. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Firmę. Wycieczkę zakończył poczęstunek daniem z kuchni meksykańskiej.

Zdjęcia z wycieczki.Zdjęcie pamiątkowe

Wizyta w sali konferencyjnej


Wizyta w lab analiz fizykochemicznych oleju transformatorowego
Prezentacja aparatury do badań izolacji transformatorów
Prezentacja firmy przez Prezesa Pana Marka Szrota
Prezentacja wyrobów firmy
Dyskusja fachowa z kierownikiem działu diagnostyki
Konkurs dla studentów na temat transformatorów
Zwycięzcy konkursu z nagrodamiZdjęcie pamiątkowe 
Informację przekazał(a): Janusz Guzik2009-04-21 09:11